puma pigeon

Puma Pigeon

W maju 2013 roku pojawiły się pierwsze wzmianki o nowym modelu butów Pumy, który powstał we współpracy z marką Staple Design. Była to wariacja na temat znanego już wcześniej Puma Suede, która otrzymała wtedy charakterystyczną nazwę „Pigeon”. Jak Puma Pigeon poradziły sobie na rynku? I jakie były ich początki?

puma pigeon

W gołębniku Jeffa Staple’a

Pierwsze Pigeony były butami w bardzo stonowanej kolorystyce – dominował gołębi popiel z lekkim dodatkiem różu. Co ciekawe, w kampanii tego modelu na zdjęciach również pojawiły się gołębie, które otaczały stojące na środku buty. Pasja projektanta do małego ptaka, który zwiastuje pokój, sprawiła, że nazwa nie mogła być inna, a gołąb stał się motywem przewodnim wszystkich kolejnych projektów dla Pumy. Projektant przyznaje, że zafascynował się gołębiami, gdyż te malutkie zwierzęta, mimo że doznają wielu krzywd ze strony człowieka, wciąż są w stanie rozwijać skrzydła. O samym Jeffie mówi się, że jego prace są swego rodzaju paradoksem, ponieważ za wszelką cenę stara się on uniknąć podążania za trendami, hołdując zasadzie, że styl powinien być ponadczasowy. Mimo wszystko nie udaje mu się przed tym światem mody uciec, bo wszystko, co zaprojektuje wyznacza trendy. Takim właśnie przypadkiem są buty spod znaku gołębia, które według samego Jeffa Staple’a są jednym z najważniejszych modeli sneakersów w XXI wieku.

puma pigeon

Jakie są Puma Pigeon?

Pierwowzór z 2013 odznaczał się bardzo klasycznym krojem, który bardzo pasował do zasad Staple’a. Jego wyróżnikiem była charakterystyczna kolorystyka oraz sygnaturka gołębia, która stała się logo tej współpracy na wszystkie kolejne lata. Motywem przewodnim poza gołębiem jest oczywiście kolor – gołębi popiel, który pojawia się we wszystkich modelach Pigeonów, nawet tych najbardziej urozmaiconych. Buty musiały odnieść ogromny sukces sprzedażowy, mimo że początkowo wychodziły tylko w linii limitowanej, dostępnej w niewielkiej ilości, ponieważ w tym roku po raz kolejny Puma i Staple Design związały swoje losy. Efektem tej współpracy są dalekie od pierwowzoru nowe Pigeony w niezwykle wyszukanym designie. Co ciekawe, najnowsza kolekcja Staple’a dostępna będzie w czterech wersjach kolorystycznych, które są odzwierciedleniem różnych kontynentów. Blaze of Glory to symbol gołębi z Nowego Jorku, Star White inspirowane są gołębiami z całej Ameryki, Frost Grey to reprezentanci gołębi z Europy, a Pure Black są nawiązaniem do ptaków z Azji. Koncept jest niezwykle oryginalny!

puma pigeon

Niezależnie od tego, które buty spod znaku gołębia wybierzemy, możemy być pewni ich świetnej jakości. To właśnie o nią najbardziej dba projektant Jeff Staple, dla którego najważniejsza jest ponadczasowość. Czy Pigeon ma szansę takim się stać?

No Comments

Leave a Comment

Zobacz nas na facebooku!

Więcej w Kolekcje, Świat butów
Najlepsze jesienne modele od Ecco

Marka Ecco już od ponad pięćdziesięciu lat jest jednym z liderów na polskim rynku obuwniczym. Dbałość o najwyższą jakość skór,...

Zamknij